shirmohamadi organization

تحلیل تکنیکال سهام
بیشترین رشد شاخص سهام بعد از سقوط بورس
شنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩۳ | ( نظرات )

 بازار بورس بعد از 4 ماه  نزول بارقه هایی از امید را در دل سهامداران روشن کرد 


رشد 1423 واحدی شاخص تا این لحظه از روز جاری، در حالی است که شاخص کل از دی ماه سال گذشته تاکنون شاهد این میزان رشد نبوده و طی این مدت بیشترین افزایش شاخص در مورخ 23 دی ماه سال 92 و به میزان 1708 واحد بوده است و هفتمین رشد بزرگ شاخص طی چهار سال گذشته است .

شایان ذکر است رشد شاخص در روز جاری در حالی اتفاق می افتاد که در اولین روز اعمال قیمت های جدید بنزین هستیم و به نظر می رسد افزایش نرخ بنزین یکی از عوامل بوده که منجر به رشد شاخص کل شده است. این در حالی است که در دی ماه سال 89 نیز با شروع فاز اول هدفمندی یارانه ها و افزایش بهای قیمت بنزین از 100 تومان به 400 تومان به ازای هر لیتر، شاخص کل بورس به مدت سه ماه روند صعودی داشت و به دنبال آن شاهد افزایش قیمت در صنایع مختلف بودیم.


در خاتمه یادآور می شود که در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته رقم شاخص کل به میزان 75980 واحد بود، این در حالی است که تا این لحظه شاخص کل با رشد 1.82 درصدی به بیش از 77 هزار و 365 واحدی رسیده است. همچنین بیشترین تأثیر مثبت بر شاخص کل، مربوط به نمادهای "کچاد" با 172 واحد رشد، "شبندر" با 120 واحد رشد و "تاپیکو" با رشد 108 واحدی می باشد و در اکثر گروه ها با افزایش قیمت ها و رشد تقاضای خریداران روبه رو هستیم. 

 

که امیدواریم این روند به صورتی منطقی تر و با توجه به رفتار حرفه ای ادامه دار گردد .


برچسب‌ها:

 

shirmohamadi organization