جدید ترین عرضه اولیه ها در راه بورس

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ 

در جلسه روز شنبه هیات واگذاری که با حضور اعضا در وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد قیمت پایه و شرایط واگذاری 20 درصد سهام شرکت پتروشیمی سلمان فارسی و 20 درصد سهام پتروشیمی ابن سینای همدان از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی ملی صنایع پتروشیمی، 100 درصد سهام شرکت نوسازی صنایع ایران از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی ملی سازمان گسترش و نوسازی صنایع پارس(ایران) و 100 درصد سهام شرکت ریخته‌گری ماشین‌سازی تبریز از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از طریق فرابورس به صورت نقد و اقساط موافقت شد.

 

همچنین در این جلسه قیمت پایه و شرایط واگذاری 01/5 درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنعتی رنا از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی ملی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از طریق بورس و 49.9 درصد سهام شرکت مهندسین مشاور نیرو از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی ملی ساتکاب بابت رددیون دولت به بانک صنعت و معدن از طریق فرابورس به صورت نقد و اقساط مصوب شد.
تصویب قیمت پایه و شرایط واگذاری 
100 درصد ارزش نیروگاه شهید رجایی به صورت نقد و اقساط به همراه 49 درصد سهام شرکت مدیریت برق شهید رجایی از طریق مزایده به صورت نقد از دیگر مصوبات جلسه هیات واگذاری بود. قیمت پایه و شرایط واگذاری 40 درصد سهام شرکت مدیریت تولید و بهره‌برداری نیروگاه‌های سیکل ترکیبی خیام از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادر‌تخصصی ملی توانیر از طریق فرابورس به صورت نقد و اقساط و 5 درصد سهام پست بانک از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق بورس به صورت نقد و اقساط نیز در جلسه روز شنبه به تصویب اعضای هیات واگذاری رسید.

همچنین در این جلسه با اصلاح اساسنامه شرکت گسترش فن‌آوری اطلاعات(مکفا) و نیز تعدیل نیروی انسانی و آماده‌سازی 8 شرکت قابل واگذاری موافقت شد و اعضا رای به انحلال شرکت احداث صنعت دادند.
/ 0 نظر / 79 بازدید