ورود سرمایه گذاران و نقدینگی جدید به بورس

حضور پرقدرت خریداران از ابتدای معاملات روز جاری موجب صعود شاخص کل به مدار 86 هزار واحدی شد و در این روند صعودی در قیمت سهام، صنایع مختلف با اکثریت نمادهای فعال خود حضور دارند.

 موج جدید خرید سهام در حالی امروز در تالار شیشه ای به راه افتاده که پس از رشد قیمت سهام گروه های پتروشیمی، بانکی و خودرویی، اندکی از حجم تقاضای خریداران کاسته شده بود. اما طی روز جاری تقاضای جدیدی برای خرید مجدد سهام در میان سرمایه گذاران و سهامداران شکل گرفته که این امر موجب تشکیل صف های خریداران در نمادهای خودرویی به صورت دسته جمعی شده است.

نمادهای بانکی و برخی پتروشیمی ها نیز با افزایش تعداد حضور خریداران رو به رو شده اند و سرمایه گذاران هم اکنون افزایش قیمت سهام را در اکثر نمادهای دو گروه مذکور شاهد هستند.

این موج جدید در حالی در بازار به راه افتاده که نگاه فعالان بازار افزون بر گروه های مورد بحث به سمت سهم هایی نیز معطوف شده که تاکنون از روند رو به رشد قیمت ها جا مانده بودند، بطوریکه در سهام شرکت های فولادی و فلزی نیز صف های خریداران تشکیل شده و این روند مثبت در قیمت ها همزمان با افزایش نرخ محصولات فولادی در بازارهای جهانی رخ داده است.

سهام سیمانی ها نیز با توجه به افزایش بودجه پیشنهادی سال آینده دولت برای پروژه های عمرانی با اقبال خریداران رو به رو هستند و سهام سایر صنایع از جمله دارویی، ساختمانی، کاشی و سرامیک و نیز پالایشی تاکنون از فضای مثبت حاکم بر کل بازار تبعیت کرده اند.

براساس این گزارش، بیشترین تأثیر مثبت در رشد نماگر بازار بورس به مدار 86 هزار واحدی را نماد معاملاتی "شبندر" اعمال کرده که شاخص را تا این لحظه با افزایش 145 واحدی همراه ساخته است و پس از آن دو نماد "فولاد" و "فملی" به ترتیب این نماگر را 117 و 75 واحد بالا برده اند.

/ 0 نظر / 49 بازدید