دلیل عدم رفع گره معاملاتی مپنا

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، نماد معاملاتی گروه مدیریت پروژه نیروگاهی مپنا برای هفتمین روز پیاپی پس از صف خرید سنگین به گره معاملاتی نرفت.

در این باره معاون بازار شرکت بورس درباره دلایل عدم شمول گره معاملاتی سهام این شرکت به خبرنگار فارس، گفت: درصد سهام شناور این شرکت پایین بوده و باید سهامداران عمده آن سهام شناور را از 10 به 20 درصد افزایش دهند.

وی ادامه داد: در شرایط مثبت بورس، اگر اکنون سهامداران عمده عرضه نمی‌کنند، بنابراین چه زمانی قصد عرضه خواهند داشت؛ در عین حال سهامداران عمده قول‌هایی برای عرضه سهام داده‌اند.

صحرایی تصریح کرد: همچنان با سهامداران عمده در حال رایزنی هستیم تا سهام شناور خود را افزایش دهند.

به گزارش فارس، شرکت سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب، شرکت سرمایه‌گذاری کارکنان گروه مپنا(سهامی خاص)، شرکت سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب صبا(سهامی عام)،

شرکت سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب صبا و شرکت آینده‌نگر توسعه خاورمیانه(سهامی خاص) از سهامداران عمده این شرکت هستند.

به گزارش فارس، چنانچه نمادی با وجود برخورداری از صف سفارش خرید یا فروش حداقل معادل یک برابر حجم مبنا در شرکت های با سرمایه سه میلیارد سهم و بیشتر و دو برابر حجم مبنا برای سایر شرکت ها، به علت عدم تقارن قیمت های درخواست خرید و فروش حداقل به مدت ده جلسه معاملاتی متوالی مورد معامله قرار نگیرد یا متوسط معاملات روزانه آن در این دوره کمتر از 5 درصد حجم مبنا باشد، مشمول گره معاملاتی می شود. جهت رفع گره معاملاتی، تأثیر حجم مبنا در محاسبه قیمت پایانی نماد مذکور برای دوره مشخصی که از 5 جلسه متوالی بیشتر نیست توسط بورس حذف می شود.

/ 0 نظر / 86 بازدید