خرید و فروش اینترنی سهام (( 5 ))

بعد از انجام اموری که در صفحات قبلی توضیح دادم شما زیر ساخت خود را برای خریدو فروش سهم از طریق اینترنت آماده کرده اید  و با ورود به سایت کارگزارتان ( در اینجا کارگزاریمفید ) و با استفاده از    نام کاربری  و   کلمه عبور    که  کارگزارتان بعد از در خواست معاملات اینترنتی به شما داده وارد صفحه خود شوید.

در بالای این صفحه :

 نام     -      شماره حساب ( شماره حسابی که شما به کارگزارتان برای وایز پول داده اید)     -   کد بورسی ( کد اقتصادی )     -   مانده حساب ( موجودی شما نزد کارگزاری )   - مانده تایید نشده   -   مانده بلوکه شده    خودتان را میبینید .


همچنین در پایین صفحه مذکور :

سبد سهام     -       مشاهده حساب      -     خرید و فروش     - مشاهد مشخصات   -   وارید وجه      -  تقاضای وجه      را میبینید 


 

فقط کافیست هر مقدار پول که قصد سرمایه گذاری دارید را به حساب کارگزاری ریخته و درخواست خرید خود را وارد کنید .



اولین قدم واریز پول به شماره حسابی است که کارگزارتان در اختیار شما میگذارد

بعد از واریز پول میتوانید برگه دوم واریزتان را به کارگزارتان بدهید و بخواهید که این مبلغ را در صندوق شما ثبت کند یا خودتان بعد از واریز وجه در پایین صفحه خود   وارد  واریز وجه 

شده   , روی  سند جدید  کلیک کنید  و مشخصات برگه واریزی که بانک به شما داده را در آنجا وارد و تایید کنید .
معمولا یک روز کاری طول میکشد تا واریز وجه شما تایید و در صندوق شما نزد کارگزاری ثبت و در  مانده حساب شما منظور گردد .

بعد از تایید واریز شما میتوانید  بر مبنای پولی که در مانده حساب شما درج شده وارد نمایید درخواستتان را با ورود به  لینک خرید و فروش  و سپس کلیک روی درخواست جدید در گوشه بالا سمت راست صفحه خرید و فروش وارد نمایید .

در خواست شما به محض تایید نهایی شما به کارگزاری ارسال و در لیست اقدام آنها قرار خواهد گرفت و کارگزار در صورت انجام شدن دستور شما در لیست درخواست هایتان انجام شد میزند و میتوانید جزئیات بیشتر راجع چگونگی انجام دستورتان را در آخر روز در لینک مشاهده حساب  ببینید .







برای فروش هم همینطور ,  بعد از دادن درخواست فروش و  فروخته شدن سهمتان توسط کارگزار  مبلغ این معامله در مانده حسابتان ثبت میشود که برای دریافت مبلغ باید به دریافت وجه    رفته و در آنجا مبلغ درخواستی خود را قید کنید و این پول معمولا 3 روز بعد از فروخته شدن و تقاضای وجه شما در شماره حسابی که کارگزارتان داده اید واریز خواهد شد . 


به همین راحتی شما میتوانید سهم بخرید و بفروشید بدون اینکه حتی گامی از درب خانه بیرون گذاشته باشید .





در صفحات بعد به این میرسیم که چه سهم هایی را و چگونه باید خرید .

 

/ 3 نظر / 189 بازدید
آزاد

سلام دوست گرامی ، با یک مطلب جدید به روز هستم . اگر فرصت داشتید ، خوشحال می شوم یک سری بزنید . پیروز باشید http://blog.cheshmehregi.com

شرلوک هولمز

emaile بزارید تا براتون چند تا سهم بفرستم مزدا 3 تون رو از دست بدید [چشمک]

Whoops, looks like something went wrong.