واکنش بورس به پیشتازی حسن روحانی

این لحظه در حالی حسن روحانی با کسب بیشترین آراء در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درصدر ایستاده که روند امروز قیمت ها در بازار سهام بسیار دیدنی است.

در همین ارتباط دکتر حسین عبده تبریزی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ارزیابی خود را از آثار و نتایج به دست آمده از انتخابات ریاست جمهوری تا این لحظه بر روند بازار سرمایه این چنین بیان کرد: به نظر می رسد بورس نسبت به این نتایج واکنش مثبت از خود نشان داده و با حرکت جامعه به سمت اعتدال، فکر و منطق بیشتر، بازار سرمایه نیز روندی منطقی تر در پیش گیرد.

وی افزود: به طور قطع بازار سهام از انتخاب آقای روحانی به عنوان یازدهمین رییس جمهور کشور استنباطی مثبت خواهد داشت و بیش از پیش منطقی تر و امیدوارتر نسبت به آینده عمل خواهد کرد.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه تأکید کرد: البته این امیدواری و منطقی عمل کردن لزوماً نباید به خوش بینی مفرط و افزایش لجام گسیخته قیمت ها منجر شود، ولی در کل این انتخاب به نفع بازار سرمایه خواهد بود.

عبده تبریزی پیرامون حضور نماینده ویژه این کاندیدا در تالار حافظ طی سه شنبه هفته گذشته و استقبال سرمایه گذاران و سهامداران از این رخداد گفت: در مجموع این انتخاب به نفع بخش واقعی اقتصاد بوده و این بخش می تواند با عملکردی مطلوب به سمت سرمایه گذاری های منطقی تر پیش رود. همچنین در این شرایط امکان افزایش اشتغال وجود داشته و رشد هرچه بیشتر اقتصاد کشور نیز شانس بهتری برای تحقق دارد. طبیعی است هنگامی که توسعه بخش واقعی اقتصاد شکل گیرد، بخش مالی نیز می تواند به تناسب آن رشد کند.این کارشناس ارشد بازار سرمایه افزود: از این منظر باید گفت بازار با این انتخاب به طور بنیادی می تواند تحولی مثبت داشته باشد که به طور قطع این تحول در بلندمدت به نفع کشور و بازار سرمایه خواهد بود.

وی در بیان پیش بینی های خود از روند آتی بازارهای موازی اظهار داشت: به هر حال می توان پیش بینی کرد که بخش عمده منابع مالی و سرمایه های موجود در جامعه به سمت بخش های تولیدی سوق یابد و این می تواند به تقویت تولید منجر شود.

عبده تبریزی در خاتمه سخنان خود گفت: البته تحقق این موارد کار آسانی نبوده و اگر مسیر درستی انتخاب شود، گرایش به سمت اینکه سرمایه گذاری در بخش های مولد اقتصادی صورت گیرد، افزایش خواهد یافت.

 

 

به نقل از سایت بورس نیوز

/ 0 نظر / 39 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.