عرضه اولیه کشتیرانی دریای خزر (حخزر )

مرتضی هولاکویی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه فردا 10 درصد از سهام کشتیرانی دریای خزر برای اولین بار پس از پذیرش در بازار فرابورس عرضه خواهد شد، گفت: کشتیرانی دریای خزر یکی از شرکت‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.

 


وی ادامه داد: این شرکت 54 میلیارد تومان سرمایه دارد که اخیراً با تجدید ارزیابی زمین و ساختمان از 33 به 54 میلیارد تومان رسید.


مدیرعامل سرمایه‌گذاری کشتیرانی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه در سال 92 ، 100 درصد پیش‌بینی سود محقق شد، گفت: در سال 93 این میزان 50 تومان پیش‌بینی شده است و با توجه به درآمدهای ارزی شرکت امکان افزایش EPS وجود دارد.


هولاکویی با اشاره به اینکه در آینده بنا به شرایط مناسب بازار، سهام شناور را به صورت بلوکی یا خرد افزایش خواهیم داد، گفت: یکی از نکات قابل توجه در کشتیرانی دریای خزر این است که کشتیها، تجهیزات ، بندر خارجی، سیلو و کانتینرها تجدید ارزیابی نشده‌اند و شرکت زیربنای دارایی‌های مناسبی دارد، بنابراین ارزش‌ دارایی‌های شرکت بیش از ثبت دفتری آن است.


وی درباره ترکیب سهامداران کشتیرانی دریای خزر گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران 87.6 درصد، سرمایه‌گذاری کشتیرانی 10 درصد، کشتیرانی والفجر 2 درصد و خدمات دریایی مهندسی کشتیرانی قشم نیز کمتر از یک درصد سهامدار کشتیرانی خزر هستند.


هولاکویی درباره عرضه اولیه سهام گفت: 10 درصد تعهد برای عرضه توسط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران داده شده و فردا به بازار خواهد آمد.


نماینده سهامدار عمده کشتیرانی دریای خزر درباره فعالیتهای این شرکت تاکید کرد: با توجه به نیاز منطقه استانهای شمالی اکنون تا دو میلیون تن غلات از کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد کشور خواهیم کرد و از این طرف محموله‌های صادراتی اعزام خواهند شد و در خصوص افزایش تعداد شناورها با مشارکت بخش خصوصی برنامه‌هایی در دستور کار داریم.


/ 0 نظر / 134 بازدید