رفتار های هیجانی سهام داران قابل دفاع نیست

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه انتشار شایعات در بازار سرمایه، می‌تواند منافع سرمایه‌گذاران را تهدید کند، به سرمایه‌گذاران توصیه کرد براساس شایعات تصمیم‌گیری نکنند.

 

دکتر شاپور محمدی در گفت‌وگو‌ با پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، با اشاره به انتشار برخی شایعات بی‌اساس در بازار سرمایه در روزهای اخیر، خاطرنشان کرد: ممکن است تعدادی از سرمایه‌گذاران با استناد به شایعاتی که مبنا ندارند، اقدام به فروش سهام خود کنند، درحالی‌که این اقدام ممکن است به قیمت ازدست رفتن فرصت‌ها برای آنها تمام شود و این افراد پس از بازگشت بازار به شرایط رونق، دیگر نتوانند سهامی را که به قیمت پایین واگذار کرده‌اند، خریداری کنند.وی با توصیه به سهامداران درخصوص پایبندی به استراتژی‌های بلندمدت در سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران باید با تحلیل عمیق در بازار سهام فعالیت کنند و به افق زمانی ترسیم‌ شده برای سرمایه‌گذاری خود پایبند باشند.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه رفتارهای هیجانی و مبتنی‌بر شایعات نامعتبر، به هیچ وجه قابل دفاع نیست، خاطرنشان کرد: نوسان قیمت سهام از ویژگی‌های بورس است و در حال حاضر نیز پتانسیل‌های خوبی در بورس وجود دارد، اما طبیعی است که نباید انتظار داشت بازار سهام با همین رشد به روند خود ادامه دهد.

محمدی تاکید کرد گاهی اوقات ممکن است شایعاتی با اهداف خاص در بازار منتشر ‌شود، اما سرمایه‌گذاران نباید تحت تاثیر این‌گونه شایعات رفتار کنند، چون این رفتار به نفع آنها نخواهد بود و در بلندمدت می‌تواند منافع آنها را به مخاطره بیندازد. وی تاکید کرد بازار سرمایه، اصول و قواعد خاص خود را دارد و شایعات نمی‌تواند در بلندمدت، این اصول و قواعد را مخدوش کند.
/ 0 نظر / 102 بازدید