آینده دلار در سال 93

نوسانات اونس جهانی در مدار 1230 دلاری باعث شد تا طلای داخلی نیز آغاز هفته ای افزایشی را ثبت کند.

 پس از آنکه با انتشار آمار اقتصادی آمریکا اونس جهانی روز جمعه رشد 20 دلار را ثبت کرد دیروز نیز سکه امامی با ثبت رشد 5 هزار تومانی به کانال 862 هزار تومان بازگشت.

حرکت صعودی سکه از ساعات ابتدای روز آغاز شد با این حال بازار آرام ارز با حفظ قیمت های پیشین دلار پیگیری می شد. این میان لایحه بودجه سال 93 دولت امروز به مجلس ارائه شد تا جزئیات دقیق تر طرح بودجه مورد بررسی قرار بگیرد.

با وجود رشد قیمت طلا در بازار داخلی، معامله گران به توافقی در مورد روند حرکت اونس در هفته پیش رو نرسیدند.علی رغم حمایت تقاضای فیزیکی از قیمت اونس جهانی در روز جمعه و بازگشت قیمت ها برخی از معامله گران همچنان روند اونس را کاهشی می دانند.

این میان برخی از سررسیدهای بازار آتی نیز پس از مدت ها روی افزایش قیمت را به خود دیدند تا پیش بینی معامله گران از قیمت سکه تحویل اسفند ماه به 884 هزار تومان برسد.

نظر سنجی این هفته تارنمای کیتکو با حضور 19 شرکت کننده برگزار شد که 7 نفر به افزایش و7 نفر به کاهش قیمت ها رای دادند و 5 نفر باقی نیز انتظار حفظ قیمت های فعلی را داشتند.

معامله گران معتقدند با ادامه روند بهبود بازار می توان انتظار داشت تا پایان هفته اونس قیمت 1265 دلاری را ثبت کند با این حال گروه مقابل می گویند با وجود افزایش تقاضا در کشورهای آسیای جنوبی، خاورمیانه و چین همچنان روند اونس کاهشی است و انتشار آمار اقتصادی مثبت از آمریکا طلا را تحت فشار قرار خواهد داد.

این هفته معامله گران نیم نگاهی نیز به شاخص خرده فروشی آمریکا که روز جمعه منتشر می شود خواهند داشت. تحلیل گران الگوی حرکتی طلا معتقدند اونس در حدود 1210 دلاری حمایت خواهد شد و در کانال 1251 دلاری با مقاومت شدیدی روبرو است و با توجه به برداشت معامله گران از آمار اقتصادی امریکا و زمان توقف محرک های مالی، در این بازه حرکت خواهد کرد.

این میان نتایج نظرسنجی سایت بلومبرگ حاکی از آن است که 16 نفر پیش بینی کاهش قیمت ها را داشتند و 11 نفر به رشد قیمت ها رای دادند.

گفتنی است در بازار طلای داخلی نیز هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز در محدوده 867 هزار تومان و هر دلار آمریکا در محدوده 2945 تومان خرید و فروش می شود.

/ 0 نظر / 80 بازدید